Członkowie wspierający

Promat

Firma Promat jest światowym liderem w dynamicznie rozwijającej się branży biernej ochrony przeciwpożarowej. Należy do międzynarodowego koncernu Grupy Etex. Obecny jest w 45 krajach, posiada 119 zakładów produkcyjnych i zatrudnia ponad 17 000 specjalistów. W Polsce Promat to lider w swojej branży, który oferuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz izolacji wysokotemperaturowych. To idealne połączenie wyspecjalizowanej wiedzy oraz wysokiej jakości produktów, gwarantujące skuteczne zabezpieczenie ogniochronne wszelkiego typu budynków. Naszym klientom dostarczamy najbardziej optymalne rozwiązania korzystając z zawansowanych technologii, które mają chronić i zabezpieczać życie oraz mienie. Promat rozwija unikalne rozwiązania dla budownictwa i rynku przemysłowego zapewniając bezpieczeństwo i oszczędność energii.

Jeven

Firma Jeven Sp. z o.o. działa na polskim rynku od 2007 r. i jest przedstawicielem fińskiego producenta okapów Jeven Oy. Jeven specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnych rozwiązań do wentylacji kuchni pod nazwą SYSTEM JEVEN, w skład którego wchodzą m.in.; specjalistyczne centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła, specjalistyczne systemy przeciwpożarowe do okapów, specjalistyczne nawiewniki do kuchni, inne elementy systemu rozprowadzania powietrza, systemy sterowania i kontroli pracy urządzeń kuchennych,
urządzenia do filtracji sadzy znad urządzeń opalanych węglem drzewnym lub drewnem. Jeven dostarczyła okapy kuchenne do ponad 1000 różnego typu obiektów na terenie Polski.
Od 2015 roku Jeven Sp. z o.o. jest również generalnym dystrybutorem na terenie Polski urządzeń kuchennych włoskiego producenta Mareno, oferującego m.in.: kuchnie gazowe, kuchnie elektryczne, kuchnie indukcyjne, kuchnie z płytami ceramicznymi, piekarniki, frytownice, woki gazowe, grille gazowe i elektryczne, kotły warzelnie, warniki do makaronu.
Działy serwisu Jeven oferują: montaż, zawieszenie oraz podłączenie okapów Jeven do instalacji, montaż central wentylacyjnych i innych elementów systemu, pomiar i regulację wydatków powietrza w zamontowanych okapach, obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną, bieżącą obsługę serwisową, umowy serwisowe, doradztwo w zakresie: technicznym, eksploatacji okapów i innych urządzeń systemu wentylacji kuchni.

Od 1872 roku projektujemy w Wilo inteligentne rozwiązania w oparciu o wizjonerskie pomysły, cały czas wyznaczając w branży nowe standardy. Założyciel przedsiębiorstwa, Caspar Ludwig Opländer, stojąc na czele swojej fabryki wyrobów z miedzi i mosiądzu, dążył do udoskonalenia i ułatwienia procesu zaopatrzenia ludności w wodę.
Firma Wilo z siedzibą w Dortmundzie jest jednym z wiodących producentów pomp i systemów pompowych do ogrzewnictwa, klimatyzacji, wentylacji, zaopatrzenia w wodę, odprowadzania i oczyszczania ścieków. Oferuje rozwiązania do wszystkich segmentów rynku – zarówno techniki budowlanej, gospodarki wodno-ściekowej jak i przemysłu. Ponad 7000 pracowników, zatrudnionych w 60 spółkach produkcyjnych i dystrybucyjnych na całym świecie, angażuje się osobiście, aby codziennie jak najlepiej spełniać życzenia i wymagania Klientów i Użytkowników naszych produktów, opracowując nowatorskie rozwiązania. Wilo Polska działa na rynku od 1994 roku. Firma została założona jako kilkuosobowy zespół, a w chwili obecnej zatrudnia niespełna 100 pracowników. Do dyspozycji Klientów dedykowane są trzy działy sprzedażowe – każdy z silnym wsparciem technicznym, oraz serwisowym. W 2013 roku przenieśliśmy się do nowego biura z zapleczem warsztatowo-magazynowym zlokalizowanym w podwarszawskiej Lesznowoli.

Armacell jest światowym liderem w branży elastycznych materiałów izolacyjnych dla budownictwa oraz wiodącym dostawcą pianek technicznych. Przy obecnym zatrudnieniu około 3000 pracowników w 25 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 16 krajach, w roku 2016 firma Armacell zanotowała sprzedaż netto na poziomie 558,6 milionów Euro.
Działalność firmy Armacell obejmuje dwa główne obszary: Advanced Insulation opracowuje elastyczne pianki izolacyjne ograniczające straty energii w instalacjach i urządzeniach wykorzystywanych w ciepłownictwie, wentylacji i klimatyzacji, instalacjach sanitarnych i grzewczych budownictwa mieszkaniowego i obiektów komercyjnych. Ponadto izolacje techniczne znajdują zastosowanie w przemyśle ciężkim, branży oil & gas oraz transporcie kolejowym i samochodowym. Izolacje techniczne ograniczają straty energii, zapobiegają zjawisku kondensacji pary wodnej oraz redukują hałas. Engineered Foams dostarcza zaawansowane technicznie pianki między innymi wykorzystywane w budownictwie, transporcie, branży motoryzacyjnej, energetyce wiatrowej a także w branży sportowej.

Swegon Sp. z o.o. to polska część szwedzkiego koncernu Swegon, który jest jednym z największych producentów urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w Europie. Na terenie Polski firma działa od 1991 roku. Oferta firmy obejmuje: projektowanie i doradztwo techniczne dostawy urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, montaż urządzeń i ich uruchamianie; serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Swegon Sp. z o.o. oferuje m.in.: centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne, agregaty chłodnicze i pompy ciepła, systemy nawilżania, urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, moduły sufitowe i klimakonwektory indukcyjne, nawiewniki, wywiewniki, tłumiki akustyczne, regulatory VAV, systemy regulacji ilości powierza DCV, akcesoria dodatkowe i części zamienne a także systemy nawilżania powietrza, szwajcarskiego producenta Condair, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski.
Produkty i systemy klimatyzacyjne oferowane i dostarczane przez Swegon Sp z o.o to gwarancja: nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań technicznych, utrzymania projektowanych parametrów technicznych, niskich kosztów eksploatacyjnych oraz pewności i niezawodności długotrwałego działania Firma dysponuje kompleksową bazą materiałów technicznych i informacyjnych oraz programów doboru oferowanych przez nas urządzeń.

Lindab to międzynarodowa grupa, która opracowuje, wytwarza i sprzedaje rozwiązania systemowe dla budownictwa ze stali i cienkich blach stalowych. Wszystkie produkty oferowane przez Lindab posiadają stosowne certyfikaty i aprobaty techniczne, mogą być więc bezpiecznie stosowane w budownictwie przemysłowym. Firma posiada certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość wykonania, łatwość montażu i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Systemy wentylacyjne Lindab i Centrum Klima jako pierwsze na świecie zostały objęte prestiżowym certyfikatem Eurovent potwierdzającym zgodność procesów, maszyn, surowców, przyrządów pomiarowych i produktów ze standardami Norm Europejskich. Asortyment wentylacyjny Lindab obejmuje szereg produktów, począwszy od pojedynczych elementów, a skończywszy na kompletnych rozwiązaniach klimatu wewnętrznego. Oferujemy szeroki zakres funkcjonalnych, ekonomicznych oraz ekologicznych rozwiązań wentylacyjnych zarówno dla obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych.
W ofercie posiadamy: Systemy wentylacyjne (ADS) – system kanałów i kształtek wraz z akcesoriami; Airborne Solutions – zestaw produktów dostarczających powietrze do oraz z wentylowanego obszaru; Waterborn Solutions – grupa produktów obejmująca belki chłodzące, nawiewne, aparaty indukcyjne, panele grzewczo-chłodzące; Smart Tools – narzędzia wspomagające oraz kompletny system wentylacji pożarowej.
Lindab IT – oferuje opracogramowanie z zakresu: CADvent (nakładka do projektowania, wymiarowania, obliczania i prezentacji kompletnej instalacji HVAC), DIMsilencer (program doborowy tłumików), TEKNOsim (symulację klimatu wewnątrz pomieszczeń), lindQST (dobór produktów Lindab z grupy Indoor Climate Solutions) oraz Calc-Leak (kalkulator internetowy do obliczania potencjalnych oszczędności wynikających z eksploatacji szczelnego systemu wentylacyjnego).

Firma Fläkt Bovent jest częścią międzynarodowego koncernu FläktGroup, który od ponad stu lat znajduje się w czołówce firm dostarczających najbardziej zaawansowane systemy wentylacji komfortu i bezpieczeństwa pożarowego. Wszystkie urządzenia powstają we własnych fabrykach wyposażonych w zaawansowane technologicznie laboratoria. W zakresie wentylacji pożarowej firma Fläkt Bovent oferuje: systemy strumieniowej wentylacji pożarowej garaży, systemy różnicowania ciśnień SMPA, unikalne systemy różnicowania ciśnień z funkcją oddymiania SMIA, odcinające klapy przeciwpożarowe, centrale wentylacyjne z funkcją współpracy z systemem sygnalizacji pożaru, wentylatory oddymiające (osiowe, kanałowe, strumieniowe, dachowe). Ofertę uzupełnia kompleksowa oferta wentylacji komfortu, filtracji i klimatyzacji precyzyjnej, dzięki której koncern FläktGroup jako jeden z niewielu na świecie jest w stanie wyposażyć w pełni cały obiekt w instalacje wentylacyjne z własnych fabryk. Okrągłe klapy przeciwpożarowe oraz systemy różnicowania ciśnień SMPA i SMIA są produkowane w Polsce, w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Ołtarzewie pod Warszawą.

Doświadczony zespół ekspertów oferuje doradztwo w zakresie:

  • kompleksowego wsparcia projektowania wentylacji bytowej i pożarowej garaży uwzględniającego konsultacje architektoniczne i modelowanie CFD
  • kompleksowe doradztwo w produktowe wraz z zaawansowanym doborem urządzeń
  • szkolenia techniczne w zakresie wentylacji strumieniowej garaży bazujące na doświadczeniu ponad 4000 zrealizowanych projektów, w tym ponad 250 w Polsce
  • szkolenia techniczne w zakresie systemów różnicowania ciśnień w laboratorium SMPA uwzględniające pokazy pracy urządzeń w wybranych scenariuszach
  • rozwiązywania nietypowych problemów w zakresie wentylacji pożarowej i bytowej
  • szkoleń obiektowych z obsługi systemów
  • wykonania systemów wentylacji strumieniowej i różnicowania ciśnień „pod klucz”
  • serwisu i wsparcia pogwarancyjnego

Grupa FläktGroup funkcjonuje w 65 krajach na czterech kontynentach realizując główne założenia polityki produktowej e3 gwarantującej urządzenia energooszczędne, wyprodukowane ze szczególną dbałością o ich wpływ na środowisko i i bazujące na wiedzy eksperckiej wynikającej z własnego ponad stuletniego doświadczenia oraz współpracy z wiodącymi światowymi ośrodkami naukowymi i certyfikacyjnymi. Jakość wyrobów poparta jest wieloma certyfikatami i międzynarodowymi nagrodami, a unikalne rozwiązania chronią odpowiednie patenty. W Grupie znajdują się jedne z najbardziej na świecie zaawansowanych technologicznie laboratoriów co w połączeniu z nowoczesnym parkiem maszynowym i doświadczeniem pracowników sprawia, że od lat FläktGroup jest w światowej czołówce głównych innowatorów wyznaczających kierunki rozwoju systemów wentylacyjnych cenionym przez miliony klientów na całym świecie.

Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie powstała w 1994 roku. Organizacja skupia podmioty gospodarcze, których działalność związana jest z wytwarzaniem, przetwarzaniem, magazynowaniem, przesyłaniem oraz dystrybucją i obrotem ciepłem. Izba prowadzi działalność na terenie kraju i za granicą. Zrzesza około 250 członków o różnej strukturze własności i zróżnicowanej wielkości.
Podstawowe działania Izby skupiają się na kształtowaniu otoczenia biznesowego, regulacyjnego i organizacyjnego niezbędnego dla efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie zaopatrzenia w ciepło. Izba kładzie nacisk na integrowanie środowiska związanego z ciepłownictwem, reprezentowanie interesów gospodarczych zrzeszonych w Izbie podmiotów wobec organów państwowych, samorządowych, społecznych, instytucji naukowych i gospodarczych. Inne działania prowadzone przez Izbę to inicjowanie i współuczestniczenie w procesach unowocześnień i kompleksowego rozwoju ciepłownictwa odpowiednio do zmieniających się potrzeb.

Grupa Walraven jest czołowym graczem na międzynarodowym rynku instalacyjnym. Firma, z centralą w Mijdrecht w Holandii, posiada własne zakłady produkcyjne i biura sprzedaży w wielu krajach. Od 75 lat jest dostawcą najwyższej jakości produktów.

Walraven jest producentem i dostawcą bogatej oferty produktów i materiałów stosowanych przez instalatorów na całym świecie. Zapewnia im możliwość ograniczenia kosztów i czasu w trakcie instalacji oraz oferuje produkty o najwyższym stopniu niezawodności. Produkty te stosowane są przez dziesiątki tysięcy firm instalatorskich w Europie, Ameryce Północnej, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Australii. Każdy jest ważną częścią kompletnego systemu, a znaleźć je możesz w niezliczonych ilościach domów, budynkach użyteczności publicznej, budynkach przemysłowych i infrastrukturalnych. Wykorzystywane są również w w przemyśle stoczniowym i morskim.

LG

Firma LG Electronics powstała w 1958 r. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie techniczne zgromadzone przy produkcji urządzeń domowych, osiągnęła obecny status jednego z liderów w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań cyfrowych. W 21. wieku wprowadziliśmy wiele nowych produktów i technologii (m.in. urządzeń komórkowych i telewizorów), które potwierdzają naszą pozycję czołowego światowego dostawcy elektroniki.

Systemair od momentu swego powstania w 1974 roku, dba o podstawowe bogactwo człowieka jakim jest czyste powietrze. Dziś Systemair to jedna z wiodących firm wentylacyjnych na świecie. To historia sukcesu zapoczątkowanego w Skinnskatteberg w Szwecji, ideą prostego wentylatora kanałowego. Zrewolucjonizował on współczesny świat wentylacji.

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL – światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej – dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

Europejski Instytut Miedzi jest jednym z europejskich biur promocji miedzi działających w ramach Copper Alliance – globalnej organizacji promującej zastosowania miedzi i jej stopów w wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu. W swojej działalności koncentruje się na prezentowaniu korzyści wynikających z zastosowania miedzi, jej pozytywnego wpływu na zdrowie i środowisko oraz istotnego znaczenia dla rozwoju i podnoszenia jakości życia. Zadania realizowane są poprzez organizowanie seminariów, konferencji i szkoleń, badań rynkowych oraz naukowych, aktywnym udziale w projektach technologicznych, działaniach komunikacyjnych (w tym serwisy internetowe) oraz public relations. W swoich zbiorach posiadamy szereg publikacji, raportów rynkowych oraz opracowania norm i wytycznych projektowania. Materiały te zawierają rzetelne informacje na temat korzyści wynikających ze stosowania miedzi i kierowane są do szerokiego spektrum odbiorców. Instytut koncentruje się na upowszechnianiu zastosowań miedzi w architekturze, budownictwie, elektrotechnice, energetyce (w tym odnawialnej), telekomunikacji, ochronie środowiska oraz ochronie zdrowia.

Grupa SMAY – od 30 lat dostarczamy innowacyjne i kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej.
Naszą misją jest dostarczanie świeżego powietrza i dbanie o komfort oraz ochronę zdrowia ludzi, a także ich mienia we wszystkich rodzajach budynków. Jesteśmy producentem wysokiej jakości akcesoriów, urządzeń i systemów wentylacyjnych, które spełniają najwyższe standardy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Nasze nowoczesne rozwiązania w zakresie wentylacji bytowej zapewniają wysoką efektywność energetyczną budynków i stwarzają przyjazny klimat do przebywania ludzi w budynkach, zapewniając im komfort, bezpieczeństwo.
Stawiamy na ciągły, systematyczny rozwój, polegający na wdrażaniu innowacyjnych produktów, technologii i procesów produkcyjnych. Z naszych produktów i usług skorzystało ponad 15 tys. Klientów. Zrealizowaliśmy ponad 550 dużych projektów budowlanych i kilkaset mniejszych inwestycji. Nasze produkty można znaleźć w ponad 25 krajach.
Nasze zaplecze produkcyjne to ponad 10 tys. metrów kwadratowych. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, zsynchronizowany z systemem zamówień i zautomatyzowaną obsługą Klienta. Potrafimy szybko dostosować się do oczekiwań odbiorców, zapewniając im produkty najwyższej jakości.